Advertisement

2021 District Volleyball Finals Match-Ups

Seven local teams one win away from trips to state tournament.
Published: Oct. 28, 2021 at 11:42 PM CDT
Email This Link
Share on Pinterest
Share on LinkedIn

SIDNEY, Neb. (KNEP) -

Class B District Finals

Blair at Norris (B-1 Championship) 9AM MST

Elkhorn at Omaha Skutt Catholic (B-2 Championship) 10AM MST

Bennington at Waverly (B-3 Championship) 10AM MST

Alliance at York (B-4 Championship) 10AM MST

Lexington at Elkhorn North (B-5 Championship) 11AM MST

Aurora at Northwest (B-6 Championship) 10AM MST

Adams Central at Sidney (B-7 Championship) Noon MST

Seward at Omaha Duchesne Academy (B-8 Championship) 10AM MST

Class C1 District Finals

Ord at Kearney Catholic (C1-1 Championship) Noon MST

Omaha Roncalli Catholic at Grand Island Central Catholic (C1-2 Championship) 10AM MST

North Bend Central at Lincoln Lutheran (C1-3 Championship) 10AM MST

Fairbury at Columbus Lakeview (C1-4 Championship) 12:30PM MST

Mitchell vs Syracuse (@ Brady H.S.) (C1-5 Championship) 2PM MST

Chase County vs Pierce (@ Elm Creek H.S.) (C1-6 Championship) 12:30PM MST

Broken Bow at Bishop Neumann (C1-7 Championship) Noon MST

St. Paul at Gothenburg (C1-8 Championship) Noon MST

Class C2 District Finals

Oakland Craig vs Bayard (@ Wood River H.S.) (C2-1 Championship) 1PM MST

Crofton at Wisner-Pilger (C2-2 Championship) 4PM MST

Burwell at Superior (C2-3 Championship) 2PM MST

Amherst vs Bridgeport (@ Paxton H.S.) (C2-4 Championship) 2PM MST

Palmyra at Sutton (C2-5 Championship) 6PM MST

Thayer Central at Clarkson/Leigh (C2-6 Championship) 2PM MST

Hastings St. Cecilia at Guardian Angels Central Catholic (C2-7 Championship) Noon MST

Norfolk Catholic at Yutan (C2-8 Championship) 11:30AM MST

Class D2 District Finals

Falls City Sacred Heart vs Arthur County (@ Doniphan-Trumbull) (D2-1 Championship) 1PM MST

Humphrey St. Francis vs Sioux County (@ Thedford H.S.) (D2-2 Championship) 1PM MST

Maywood-Hayes Center vs Lawrence-Nelson (@ Arapahoe H.S.) (D2-3 Championship) 10AM MST

Stuart vs High Plains Community (@Elkhorn Valley H.S.) (D2-4 Championship) 1PM MST

Wynot vs Wauneta-Palisade (@ Northwest H.S.) (D2-5 Championship) 12:30PM MST

Diller-Odell vs Bertrand (@ Sandy Creek H.S.) (D2-6 Championship) 2PM MST

South Platte vs Exeter-Milligan (@ Gothenburg H.S.) 3PM MST

Anselmo-Merna vs Garden County (@ Hershey H.S.) 5PM MST

Copyright 2021 KNEP. All rights reserved.